Hledáte nejlepší plugin pro kompresi obrázků WordPress pro vaše webové stránky? Zásuvné moduly pro kompresi obrázků umožňují snadnou optimalizaci obrázků ve WordPress pro lepší rychlost a výkon. V tomto článku jsme porovnali nejlepší pluginy pro kompresi obrázků pro WordPress.

 

Kdy potřebujete plugin pro kompresi obrázků WordPress?

Obrázky jsou větší než obyčejný text, což znamená, že trvají déle, než se načtou a mohou zpomalit vaše webové stránky.Chcete-li zlepšit rychlost vašeho WordPress webu, potom tedy musíte optimalizovat vaše obrázky pro web.

Naštěstí existuje několik pluginů komprese obrázků WordPress, které vám s tím mohou pomoci. Tyto zásuvné moduly optimalizují vaše snímky tím, že je automaticky komprimují a používají na vašich webových stránkách menší verzi.

Pojďme se podívat na nejlepší WordPress pluginy určené ke kompresi obrazků.

 

 reSmush.it

reSmush.it Image Optimizer umožňuje využívat bezplatnou optimalizaci obrazu na základě reSmush.it API. reSmush.it poskytuje snížení velikosti obrazu na základě několika pokročilých algoritmů. API přijímá soubory JPG, PNG a GIF až do velikosti 5 MB.
Umožňuje automatickou optimalizaci snímků při nahrávání a také možnost volby hromadné optimalizace pro starší obrázky. Po optimalizaci také zjistíte, kolik místa jste ušetřili a o kolik procent se velikost obrázků zmenšila. Nastavení pluginu nabízí několik voleb, to, zda se má vždy při otevření stránky v editoru zobrazit analýza obrázků. O obrázky v původní velikosti nepřijdete. Plugin vytvoří jejich zálohu.

EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer je skvělá volba pro plugin komprese obrázků WordPress. Je snadno použitelný a může automaticky optimalizovat obrázky, které nahráváte za běhu. Může také komprimovat a optimalizovat vaše hromadně nahrané obrázky.

Díky tomuto pluginu můžete optimalizovat obrázky jakékoliv velikosti. Využívá se bezztrátová komprese. Podporuje obrázkové galerie (GRAND FlaGallery, NextCellent a NextGEN), obrázky, které už byly optimalizovány se automaticky přeskakují.

Vykonává veškerou kompresi na vašich vlastních serverech, což znamená, že se nepotřebujete zaregistrovat na účet, aby získal klíč API. Může také optimalizovat obrázky generované jinými pluginy WordPress a uložené mimo složky knihovny médií. Nepotřebuje účet k použití pluginu, ale můžete si zaregistrovat API a získat další funkce.

Compress JPEG & PNG images

Komprese JPEG a PNG vytváří tým za TinyPNG a budete muset vytvořit účet pro použití pluginu. Můžete optimalizovat 100 obrázků každý měsíc pouze s bezplatným účtem. Po nahrání může automaticky komprimovat obrázky a můžete také hromadně optimalizovat starší obrázky.

Nastavení pluginů umožňuje vybrat, jaké velikosti obrazků chcete optimalizovat. Navíc můžete také nastavit maximální velikost původních nahrávek. Obrazky větší než tato velikost budou automaticky zmenšeny pluginem.

ShortPixel Image Optimizer

Optimalizátor obrázků ShortPixel je dalším užitečným pluginem komprese obrázků WordPress. Plugin vyžaduje, abyste dostali klíč API zadáním vaší e-mailové adresy. Základní bezplatný účet umožňuje komprimovat až 100 snímků za měsíc a budete muset upgradovat na své placené plány, abyste tento limit zvýšili.

Komprese obrázků se spustí, jakmile aktivujete plugin a uložíte původní obrázky do samostatné složky. Umožňuje také porovnat původní soubor s komprimovanou verzí, abyste viděli rozdíly v kvalitě. ShortPixel je vybaven pokročilými funkcemi a umožňuje vám vybrat si srovnávací formáty.

Smush Image Compression and Optimization

WP Smush je další populární plugin komprese obrázků WordPress. Automaticky komprimuje obrázky při nahrávání a lze je také použít ke kompresi a optimalizaci starších obrazových souborů. Můžete také nastavit maximální rozlišení obrazu a vaše snímky se budou zmenšovat na rozumnější velikosti při komprimování.

Volná verze pluginu nevyžaduje, abyste vytvořili účet, který by použil klíč API. Funkce hromadné optimalizace vám umožňuje optimalizovat až 50 snímků najednou a můžete znovu spustit hromadný optimalizátor ke kompresi více obrázků.

Placená verze Pro nabízí zálohování obrázků v plné velikosti, automatický převod formátu PNG do JPG a optimalizaci obrázků až do velikosti 32 MB